czwartek, 30 października 2014

Najważniejsze są podstawy

Pewnie doskonale o tym wiecie, ale uważam iż warto zaznaczyć, że projektowanie i przeprowadzanie zmian wnętrzarskich wiąże się po pierwsze:

z kosztami,

po drugie:

z potrzebą wynalezienia sporej ilości czasu, miejsca, często wynajęcia ekipyZałóżmy jednak, że oba warunki są spełnione. Mamy pieniądze, wiemy co chcemy zrobić. Teraz jednak należy pamiętać o tym, że zmiany będą się różnić w zależności od tego czy miejsce, które będzie zaprojektowane to już istniejący obiekt czy miejsce, które urządzane jest po raz pierwszy. Zdecydowanie łatwiej jest urządzać miejsce po raz pierwszy - czasami zdarza się tak, że wszystkie wymiary oraz inne właściwości pomieszczeń są dostosowane do konkretnych form dizajnerskich, które pojawić się mają właśnie tu lub właśnie tam. Niestety to zdarza się rzadko i o wiele częściej przychodzi nam zmierzyć się z zadaniem zmian w pomieszczeniach już istniejących i wstępnie przygotowanych. Cóż - wtedy mamy małą potyczkę: między naszą wyobraźnią a realiami. Nie zawsze bowiem możemy urządzić coś tak jak to widzimy swoimi oczami
Zaplanujmy więc od podstaw: wszystko należy zmierzyć i obliczyć czy dana koncepcja w ogóle może mieć fizyczną rację bytu w konkretnym miejscu. Potem przymierzamy się do wtłaczania naszej koncepcji w życie: zakupy, przeróbki, budowy, wszelkie prace manualne. Trochę tego jest ale właśnie w takiej kolejności należy postępować. Następnie pomyślmy o kolorystyce, a dopiero później o wstawianiu dodatków i akcesoriów - pozwoli nam to zapobiec nieporządkowi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz