czwartek, 30 października 2014

Na ciekawe pomysły najlepiej wpada się z konkretnej potrzeby

Pewnie już o powyższym haśle słyszeliście ale warto je przypominać. Często mamy urazę do producenta danego urządzenia, przedmiotu lub czegokolwiek innego co spełnia dla nas pewną funkcję. Dlaczego? Gdyż zauważmy, że rzekomy producent zapomniał o zaimplementowaniu ważnej funkcji, której potrzeba objawiła się w jednym konkretnym momencie. 



W przypadku urządzeń elektronicznych trudno jest dodać potrzebną funkcję samemu, natomiast można sprawić by nasze życie było łatwiejsze zmieniając produkty, które do pełni swojej użyteczności nie potrzebują prądu. Często również zamiast kupować konkretne akcesoria możemy stworzyć własne. Jeśli jesteśmy w posiadaniu dużej ilości łyżek, chochelek i innych akcesoriów niezbędnych w każdej kuchni czasami decydujemy się na zakup specjalnych pojemników, które wiesza się na rurce przymocowanej do ściany nad jednym z blatów. Takie rozwiązanie nie należą do najtańszych i często nie spełniają podstawowego wymiaru - są zbyt małe lub posiadają inny nietypowy kształt. Takie pojemniki możemy wykonać samemu wykorzystując chociażby różne plastikowe opakowania lub metalowe pojemniki po kawie, herbacie czy ciastkach. Wystarczy tylko trochę je ozdobić, dodać odpowiednie wygłuszenia, zabezpieczenia, dokleić solidne chwytaki lub rączki i już mamy produkt przygotowany samemu - za mniejsze pieniądze, z głową i pasją.



Pamiętajmy o tym, że niemal wszystko co mamy w domu możemy przerobić według własnego uznania. Otworzy to przed nami nowe horyzonty i sprawi, że będziemy mogli czuć się rzemielśniczo spełnieni.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz